Pet stvari koje možete napraviti s jeftinim Android tabletom

jeftini tableti

Jedna od posljedica brzog razvoja tehnologije je i brzo zastarijevanje nekad revolucionarnih ideja i koncepata, za što su tablet računala odličan suvremeniji primjer. Uvođenjem ekrana osjetljivog na dodir kao standarda mobilne industrije, osjetili smo nagli porast tržišta mobitela i tableta koje je tek prošle godine blago stagniralo. Do funkcionalnog Android tableta danas možete kod nas doći već za 500 kuna, a i manje ako ste voljni kopati po „najkineskijim“ dijelovima interneta. Takav tablet možda nećete s ponosom pokazivati ili koristiti za ozbiljnije poslovne pothvate, no možete ga iskoristiti kao zamjenu za minimalno pet drugih uređaja, o čemu možete više pročitati u nastavku.
android tableti


Kineske jeftinjare koje za ovakve pothvate preporučujemo:

U ovom članku nećemo govoriti o “Android zvjerkama” kakve nude kolege iz Samsunga, HTC-a, Sonyja i drugih pa čak ni onih od manje poznatih kolega poput Tesle, Lenova i Toshibe – upravo suprotno, za ove brandove svi znamo da su jeftini i da je bitno da imaju garanciju od godinu dana (ili više čak) jer smo sasvim sigurni da će se nešto s njima dogodit. Radi se o budget seriji tableta koje smo pronašli u trgovini HGSpot.hr

1.) Tablet PRESTIGIO MultiPad Wize PMT3017, 7.0″, Quad Core 1.2GHz, 4GB/512MB, 3000mAh, Webcam,WiFi, crni, dostupan po cijeni od 449 kuna.
2:) Tablet ACME TB709-3G, Dual-core 1.0 GHz/512MB/4GB/7″/3G/Android 4.2 za cijenu od kojih 479 kuna
3.) Vivax tablet TPC-7001, 7″, 1024×600, 1GB RAM, 32GB/8GB, Android također za cijenu od 479 kuna

Jedini razlog zašto vam preporučujemo da ovakve tablete kupite kod nas je upravo gore spomenuta garancija. Da, možete kupit neki kineski uređaj s eBaya, čak i polovni tablet na Njuškalu, ali u tom slučaju imate određena ograničenja kada je u pitanju garancija. Stoga je naša preporuka skočiti do obližnje trgovine, preuzet jedan od gore spomenutih modela i onda možemo nastavit s našim DIY tekstom:


Krenimo prvo na budilice – Night Clock za Android

Night Clock budilica za AndroidNe sumnjamo da svoje mobitele i tablete koristite i za jednostavne „evergreen“ zadatke poput buđenja u rane jutarnje sate, no ako želite cijelu stvar podići na potpuno novu razinu, onda instalirajte aplikaciju pod imenom Night Clock. Night Clock pretvara vaš jeftini Android tablet u punokvrnu budilicu na velikom ekranu, s naprednim opcijama poput pokretanja određene radio stanice, glazbe ili neke od priloženih zvukova alarma kada za to dođe vrijeme. Odlična stvar za one koji ne žele spavati s mobitelom pored glave, a cijela priča se može jednostavno montirati na neki od brojnih zidnih nosača za tablete.

Za one vremenski osvještene – Meteorološka stanica

Weather & Clock Widget AndroidKoliko puta ste na poslu ili kod kuće ispitivali jedni druge o prognozi? Činjenica je da se o vremenu često razgovara kada ne znate što bi drugo rekli, stoga bi jedan tablet iskorišten u ovu svrhu mogao biti dvosjekli mač. No, ostavimo poslovnu etiku za neku drugu temu, važnije je za vas da znate da svoj jeftini tablet možete iskoristiti i za praktično prikazivanje vremenske prognoze kada vam god zatreba. Mi osobno favoriziramo Weather & Clock Widget za ovakvu namjenu, no postoji puno drugih rješenja kao npr. Weather Underground ili plaćeni Weather Timeline – Forecast kojeg smo predstavili i u našoj listi najboljih aplikacija za Android u 2015. godini.

Za produktivnost – Tablet kao sekundarni monitor

Tablet kao sekundarni monitorAko niste nikada radili na računalu s dva monitora, ne znate što propuštate. Dva monitora u svakoj situaciji mogu povećati produktivnost obzirom da imate dvostruko više prostora za rad. Za one koje zanima kako bi izgledalo raditi na dva monitora i ima li to ikakav pozitivan efekt preporučujemo da svoj jeftini tablet iskoriste kao sekundarni monitor.  Ovu smo temu detaljno obradili u posebnom članku pa bacite oko i definitivno se pohvalite društvu, iznenadit ćete se koliko malo ljudi zapravo zna za ovu odličnu mogućnost suvremenih Android tableta.

Multimedijalni centar za automobil – možda čak i gaming konzola

Tablet u automobiluOva opcija definitivno nije za ljude koji nisu spretni s alatom ili nemaju baš previše strpljenja, ali ako si želite priuštiti jeftin, a funkcionalan multimedijalni uređaj za korištenje u automobilu, tablet je definitivno jedno od rješenja. Ako uzmete u obzir cijene 2DIN multimedijalnih uređaja, ovo je definitivno metoda s kojom možete dobiti najviše za uloženo. Osim što tablet u ovom slučaju možete iskoristiti kao radio stanicu, za prognozu i ostale stvari koje smo naveli u ovom članku, na njega također možete spojiti bluetooth joypad i uživati u nekim od najboljih igara za Android – naravno, ne prilikom vožnje. Cijeli proces možete pročitati ovdje.

Za uzgajanje bradurine ili timelaps projekte – Digitalno ogledalo

Timelaps bradaKamera s prednje strane uređaja je još jedan od standardnih dodataka na svim tabletima, nevezano za cjenovni rang pa u slučaju kupovanja jeftinog modela možete permanentno spojiti tablet na izvor struje, uključiti prednju kameru i imati pravo digitalno ogledalo koje, osim što pokazuje vaše lice u pomalo pikseliziranom izdanju jer ste uzeli tablet od 479 kuna, ima i opciju fotografiranja.  Ovo može biti odlična solucija za ljude koji žele napraviti tzv. timelapse svog lica, ako primjerice puštate bradu, pratite vlastite promjene raspoloženja ili jednostavno želite pratiti svoje starenje. Ipak,  ne garantiramo da će tablet u ovom načinu rada doživjeti vašu penziju!


Današnje IT tržište pravi je raj za fanove Androida

Naravno, neke od sitnica smo iz teksta izostavili, poput dedicirane “konzole” za vašeg klinca koja gura Super Marija na jednom od mnogih emulatora koje Android platforma posjeduje, no već sada smo naveli nekoliko zaista korisnih ideja. Kao što vidite, za sve gore spomenute pothvate nije vam potrebno više od kojih 500-600 kuna, osim projekta s automobilom, gdje se čak i on da improvizirat s magnetima ili različitim držačima, gdje dolazimo do zaključka kako je današnje tržište pravi raj za sve fanove DIY projekata i Android sustava. Potrebno je samo malo strpljenja i nešto internet tutoriala.

To je to od nas, ako biste gornjem popisu dodali koju ideju, slobodno nam ostavite komentar ispod!

 

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)